niedziela, 28 czerwca 2015

Słońce – nasz przyjaciel i wróg. Zasady ochrony przeciwsłonecznej.


W dzisiejszych czasach stosowanie kosmetyków z filtrem SPF (sun protection factor) to standard. Podobnie jak nakrycie głowy podczas upałów oraz zwiększenie ilości przyjmowanych płynów. Większość rodziców ma również pełną świadomość faktu, że dzieci wymagają szczególnej ochrony w gorące dni oraz podczas ekspozycji na słońce, której – nawiasem mówiąc – najlepiej jest unikać w przypadku najmłodszych. 

Ale czy naprawdę pamiętamy podczas każdego upalnego dnia o wszystkich ważnych zasadach, dotyczących ochrony skóry naszych bliskich przed promieniowaniem UV? Czy w pełni zdajemy sobie sprawę, jak najskuteczniej chronić skórę przed szkodliwym działaniem słońca, a organizm przed przegrzaniem? Czy wiemy, jak prawidłowo nakładać na skórę preparaty z filtrem, jakie napoje podawać na plaży dziecku oraz jakie okulary przeciwsłoneczne warto kupić dla najmłodszych? I czy jesteśmy świadomi, jaka jest różnica między naturalnymi, a zwykłymi (masowo produkowanymi) kosmetykami przeciwsłonecznymi?

Warto to wszystko wiedzieć. I dobrze jest o tym pamiętać podczas wszystkich słonecznych dni, ponieważ nieświadomość i niestosowanie się do zasad ochrony przeciwsłonecznej mogą narazić nas samych oraz naszych bliskich na zwiększenie ryzyka rozwoju czerniaka złośliwego lub wystąpienia udaru słonecznego.

O prostych, ale ważnych zasadach ochrony przeciwsłonecznej, o wysokiej jakości kosmetykach z filtrem oraz o innych sposobach ochrony przed promieniowaniem UV – przeczytasz w artykułach:
Polecamy!



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powyższy tekst nie jest poradą lekarską ani naukową i ma charakter ogólnej informacji. W celu omówienia indywidualnej sytuacji, związanej ze zdrowiem i jego ochroną w przypadku Twojego dziecka, Twoim lub innego członka rodziny – skonsultuj się z lekarzem pediatrą, lekarzem rodzinnym lub odpowiednim specjalistą.

sobota, 20 czerwca 2015

Karmienie piersią i butelką – zalety i wady, radości i smutki. Niezwykły wywiad z dwiema ekspertkami parentingowymi.


Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka. Wytyczne specjalistów przyczyniły się do zmian świadomości społecznej – obecnie nikt nie neguje faktu, że dla dziecka – szczególnie w pierwszych miesiącach życia – nie ma nic lepszego niż pokarm matki. Dodatkowo podkreśla się, że laktacja z wielu względów korzystna jest również dla kobiety oraz dla jej relacji z dzieckiem. Jednak karmienie piersią, jak przekonała się prawie każda mama, ma nie tylko blaski, ale i cienie…

O obu stronach tego „mlecznego medalu” opowiada niezwykły wywiad, zamieszczony niedawno na portalu parentingowym Bobosfera.pl. O problemach związanych z laktacją, o ciężkiej nieraz pracy nad pogodzeniem roli karmiącej mamy z rolą kobiety, pracownika, osoby rozwijającej swoje pasje – opowiadają w tym szczerym i ciekawym wywiadzie dwie specjalistki parentingowe, które same jednocześnie są „podwójnymi” mamami: Katarzyna Chudyńska oraz Aneta Domka-Hołub.

Zamieszczony na Bobosferze wywiad łączy funkcje informacyjne – fachowe opinie i fakty, dotyczące m.in. butelek do karmienia – z formułą szczerej, pełnej autentycznych emocji wypowiedzi kobiet, które jako matki doskonale znają blaski i cienie karmienia piersią. W tekście zamieszczone jest również odwołanie do prestiżowego rankingu najlepszych butelek dla niemowląt. Podane są też informacje, gdzie w Polsce można kupić butelkę Mimijumi, która uplasowała się na pierwszym miejscu we wspomnianym rankingu.

Wywiad ten został zamieszczony również na nowo powstałej stronie Mimijumi Polska na Facebooku – zapraszamy do polubienia, a przede wszystkim do zapoznania się z treścią tej wyjątkowej rozmowy.


czwartek, 18 czerwca 2015

Brytyjska żywność ekologiczna – dlaczego warto ją kupować?


Fish&chips – czyli ryba z frytkami – to słynny zestaw, który był ikoną brytyjskiej kuchni. Ikoną oznaczającą może i smaczne danie, ale jednak kojarzącą się z kuchnią dość tłustą, a przede wszystkim monotonną. Dziś żywność z Wielkiej Brytanii cieszy się uznaniem w wielu krajach, ponieważ współczesna kuchnia brytyjska jest nie tylko bardzo różnorodna i smaczna, ale – co ważne, szczególnie dla świadomych rodziców – wiele brytyjskich marek stawia na produkty BIO.

W naszym kraju widać szczególne zainteresowanie płatkami śniadaniowymi, zdrową żywnością i produktami ekologicznymi z Wielkiej Brytanii. W ostatnich latach wyraźnie rośnie w naszym kraju popularność brytyjskich organicznych produktów dla dzieci. Wśród najbardziej cenionych producentów jest marka Ella’s Kitchen.

Dzięki produktom Ella's Kitchen – wśród których mamy do wyboru owocowe i warzywne musy, zdrowe deserki, pełnoziarniste kaszki, obiadki mięsne i rybne – dzieci mogą się przekonać, że zdrowa żywność może być smaczna. A nawet smaczniejsza niż dosładzanie czy dosmaczanie posiłki oraz przekąski produkowane „masowo”. Wiele z posiłków Ella’s Kitchen oferowanych jest w formie saszetek z dozownikiem (tzw. wyciskaczy) – co sprawia, że jedzenie potrafi dostarczyć dziecku mnóstwo radości, podczas wyciskania i wysysania pysznej zawartości.


Oczywistym jest również, że organiczne pochodzenie składników dań Ella’s Kitchen to dla troskliwych rodziców bardzo poważny argument, aby podawać swoim pociechom te posiłki. Ale z jakich jeszcze powodów tak wiele polskich mam „zakochało się” w ekologicznej żywności tej znanej na świecie marki? Dowiesz się, czytając ciekawy artykuł o Ella’s Kitchen na portalu Bobosfera.pl – polecamy!

poniedziałek, 15 czerwca 2015

Butelka Mimijumi – pozytywne opinie i powody, dla których warto ją mieć


Na polskim rynku jest obecnie szeroka oferta butelek do karmienia. Ale doświadczenie mam uczy, że dzieci nie każdą butelkę i nie każdy smoczek akceptują równie chętnie. Ponadto kolejne badania i doniesienia naukowe pokazują, że wiele powszechnie stosowanych wcześniej materiałów i tworzyw nie nadaje się po prostu do produkcji butelek i akcesoriów dla dzieci – ze względu na bezpieczeństwo maluchów.

Bywa i tak, że w pierwszym roku życia dziecka zużywamy sporo różnych butelek, które po wielokrotnym użyciu, myciu czy sterylizacji stają się nieestetyczne, matowieją, ściera się na nich miarka itp.

Chcąc wybrać dla naszego malca butelkę, która będzie dla niego bezpieczna, która okaże się trwała i którą nasz bobas może polubić bardziej niż inne butelki – warto bliżej poznać niezwykłą butelkę Mimijumi – co w języku polinezyjskim znaczy „miłość mamy”. Ta znana na świecie i coraz bardziej popularna w Polsce butelka do karmienia niemowląt mlekiem mamy, mlekiem modyfikowanych oraz do dopajania, została opracowana przez amerykańskich specjalistów – pediatrów, pielęgniarki i doradców laktacyjnych. Przy projektowaniu i powstawaniu butelki Mimijumi udział brały też same mamy – dzięki temu butelka ta tak doskonale sprawdza się w praktyce.

Szczegółowe powody, dla których warto rozważyć zakup tej właśnie butelki oraz opis jej cech i zastosowań znajdziesz w artykule na żywieniowym portalu parentingowym Mamosfera.pl

Oryginalne butelki Mimijumi można kupić w renomowanym sklepie Kidy.pl. Na Faceebooku powstał też niedawno fanpage Mimijumi Polska, na którym będą publikowane kolejne, ciekawe informacje i zdjęcia, dotyczące tej wyjątkowej butelki.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Więcej informacji na temat butelek Mimijumi można uzyskać tutaj:
info@mimijumi.pl
tel. 510 998 147




środa, 10 czerwca 2015

Czym zastąpić słodycze w diecie dziecka – zdrowo, pysznie i ekologicznie!

Wśród polskich rodziców rośnie świadomość, jak niepożądana organizmu dziecka jest obecność słodyczy i „hiperkarmetowych” przekąsek w jego menu. Coraz poważniejszy problem otyłości wśród polskich dzieci to tylko jedna z wielu przyczyn, dla których rodzice powinni zrezygnować z kupowania maluszkom tradycyjnych ciastek, cukierków, batoników czy chipsów. Wielu specjalistów zwraca też uwagę na problem próchnicy, spadku odporności „zacukrzonego” organizmu oraz kształtowanie złych nawyków żywieniowych u malca, które rzutują na cała jego przyszłość.

Tymczasem korzyści dla organizmu dziecka, które zamiast codziennej dawki przemysłowych łakoci, zjada ekologiczne, pozbawione chemii, cukru i soli przekąski są nie do przecenienia! Dając maluszkowi owocowe, bezcukrowe batoniki, organiczne deserki, owocowo-warzywne musy i puree albo pełnoziarniste kaszki czy zdrowe, bezglutenowe biszkopty zamiast napompowanych cukrem i tłuszczami utwardzanymi słodyczy – dajesz mu podstawę do zdrowego życia i mądrych nawyków żywieniowych.

Prawdopodobnie jednym z powodów wciąż dużej popularności przemysłowych łakoci, które podajemy maluchom, jest fakt, że nie wszyscy rodzice jeszcze wiedzą, jak wiele ciekawych alternatyw dla takich słodyczy jest już dostępnych na naszym rynku – na przykład ekologiczne przekąski dla dzieci.

Więcej inspiracji i informacji na temat zdrowych, słodkich i chrupiących przekąsek dla najmłodszych znajdziesz w artykule zamieszczonym na parentingowym portalu żywieniowym Mamosfera.pl