czwartek, 9 czerwca 2016

Puszyste, kojące i aksamitne, czyli o co chodzi z tym Momme?

To, że same nazewnictwo już zwraca uwagę jest oczywiste, ale czy to tylko puste słowa do jakich przywykliśmy słuchając reklam, czy raczej rzetelne obietnice twórców ekologicznych kosmetyków dla dzieci? Sprawdźmy o co tak naprawdę chodzi i czy kojący naprawdę ukoi podrażnioną skórę niemowląt, a aksamitna oliwka rzeczywiście skutecznie nawilży i pozostawi skórę gładką jak aksamit?!

Surowce naturalne bez kompromisów

Kosmetyki Momme nie są obciążone żadnymi szkodliwymi substancjami chemicznymi, które mogłyby wywierać negatywny wpływ na skórę małego dziecka. Dzięki bogactwu natury i skrupulatnie dobranym przemyślanym składnikom, nie tylko są bezpieczne, ale przede wszystkim skuteczne w działaniu.Kojące i łagodzące kosmetyki dla atopowej i wrażliwej skóry

Marka określa swoje produkty jako przełom w pielęgnacji wrażliwej skóry wymagającej specjalnego traktowania, czy rzeczywiście jest to ratunek dla dzieci z alergią lub atopowym zapaleniem skóry?
Sprawdźmy! Wypróbowaliśmy dwa produkty Puszysty krem łagodzący i ziołowe masełko pielęgnacyjne.

„Hipoalergiczny, ratunkowy krem łagodzący dla dzieci i niemowląt. Polecany w szczególności do intensywnej pielęgnacji skóry delikatnej, suchej, a także skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych oraz atopowej. Pozbawiony alergenów, bezzapachowy, stworzony według naturalnej receptury. Zawiera między innymi: odżywcze i łagodzące oleje, nawilżająco-kojące mleczko z migdałów ziemnych, kompleks wzmacniających naskórek lipidów, antybakteryjny bisabolol, ochronny tlenek cynku i naturalną witaminę E. Wzbogacony w prebiotyk, pobudza rozwój zdrowej flory bakteryjnej skóry, wzmacniając jej odporność na czynniki drażniące. Innowacyjne pochodne oleju z oliwek sprawiają, iż krem jest bardzo przyjazny skórze, posiada niezwykle delikatną konsystencję i łatwo się rozprowadza. Może być stosowany do pielęgnacji skóry twarzy, ciała, a także okolic pieluszkowych” – tyle od producenta.

„Ziołowe masełko pielęgnacyjne polecane do pielęgnacji szczególnie wrażliwej skóry twarzy i ciała. Zawiera opatentowane kompleksy o klinicznie potwierdzonej skuteczności. Dzięki zawartości innowacyjnego Cellike i bioaktywnego kompleksu 7 ziół, błyskawicznie łagodzi objawy zapalne, podrażnienia i zaczerwienienia. Wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry, chroni ją przed wpływem zanieczyszczonego powietrza, słońca oraz chemicznych czynników drażniących. Szczególnie polecany dla dzieci zmagających się z atopowym zapaleniem skóry, mikrouszkodzeniami, podrażnieniami oraz uciążliwym swędzeniem. Puszysta konsystencja tworzy na skórze biologiczny opatrunek, który pozwala skórze na szybszą i w pełni naturalną regenerację. Dogłębnie i długotrwale nawilża skórę” - obiecują twórcy kremu.

Producent jak obiecał tak zrobił! Puszysty krem jest rzeczywiście puszysty i lekki jak piórko, konsystencja łatwa do rozprowadzenia, wydajny i dobrze się wchłania, a co najważniejsze szybko łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Zapach tak delikatny, że niemal niezauważalny. Ziołowe masełko zaś, to produkt do zadań specjalnych i naprawdę trudnych! Skutecznie koi i nawilża podrażnioną skórę niemowląt, szczególnie gdy złagodzenia wymaga większa powierzchnia skóry dziecka. Delikatna konsystencja masła pozwala na przyjemne rozprowadzenie na skórze, która choć nawilżona nie pozostaje tłusta.


Jeśli szukamy ekologicznego kremu lub żelu dla niemowląt, którego skład jest bezpieczny, lub jeśli zależy nam na ekologicznym kosmetyku dla niemowląt, który uwzględnia specjalne potrzeby skóry niemowląt obciążonych alergią lub atopowym zapaleniem skóry, to puszyste, aksamitne i kojące kosmetyki Momme będą najlepszym wyborem wśród dostępnych na rynku środków pielęgnujących dla dzieci i niemowląt.