środa, 1 lipca 2015

Dlaczego warto kupować kaszki organiczne? 7 powodów.


Masowo produkowane kaszki dla dzieci i niemowląt nie tylko nie spełniają wyśrubowanych norm, jakich przestrzegają producenci ekologiczni, ale zawierają zwykle szereg składników i dodatków, których wolałybyśmy nie widzieć w codziennej diecie naszych maluszków. Cukier, sól, aromaty, regulatory kwasowości, słodkie syropy, zwykłe mleko w proszku – tego nie znajdziecie w najwyższej jakości kaszkach organicznych. Jest jednak wiele innych powodów, dla których warto odkryć bogactwo kaszek i kleików organicznych, określanych też jako kaszki ekologiczne lub kaszki BIO.

Kolejnym powodem, dla którego warto wybierać kaszki ekologiczne jest fakt, że w ich składzie jest zwykle znacznie więcej owoców zamiast owocowych aromatów, tak popularnych w zwykłych kaszkach. To samo dotyczy innych, pożywnych składników.

Eko-kaszki mają zupełnie inne proporcje składników niż kaszki z supermarketu. Np. zamiast ułamka procenta prawdziwych owoców (jak to jest często w kaszkach z hipermarketu) – te organiczne mają kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent prawdziwych, najwyższej jakości owocowych komponentów!

Największym hitem – i zarazem przykładem takiego niesamowitego składu – jest NOWOŚĆ w ekologicznym sklepie Kidy.plHolle Kaszka pełnoziarnista pszenna z bananem BIO, która w składzie ma aż 50% puree bananowego, pochodzącego z ekologicznych upraw! Łatwo sobie wyobrazić, jak pyszna i zdrowa musi być taka kaszka.

O innych powodach, dla których warto sięgnąć po kaszki ekologiczne dla dzieci i niemowląt oraz o ciekawych rodzajach takich kaszek przeczytasz na żywieniowym portalu parentingowym Mamosfera.pl