sobota, 19 maja 2012

Humana 4 Premium – najlepszy wybór dla rocznego dziecka

mleko Human 4 Premium
Chociaż roczny maluch może jeść już wiele produktów z rodzinnego stołu, dietetycy nie zalecają podawania surowego mleka krowiego. W tym czasie najlepiej sprawdzi się mleko modyfikowane dostosowane do rosnących potrzeb energicznego malucha.

Mleko krowie nie jest wskazane z uwagi na zbyt dużą ilość białka, składników mineralnych i tłuszczów nasyconych, a także zbyt małą zawartość żelaza. Pamiętaj, że przewód pokarmowy dziecka jest jeszcze zbyt delikatny, by uporać się z taką treścią. Dlatego do ukończenia przez dziecko 3. roku życia zaleca się podawanie mlek następnych. Np. nowe Mleko Humana 4 Premium zawiera zredukowaną ilość białka i 20-krotnie wyższą od krowiego mleka zawartość żelaza. Dlatego optymalnie odpowiada potrzebom żywieniowym dzieci powyżej roku.

W Kidy.pl znajdziesz również inne mleka właściwe dla dzieci po 12. miesiącu życia. To np. bardzo cenione i chętnie kupowane przez mamy Mleko Humana Junior. Na specjalne okazje jak np. podróż lub spacer warto wypróbować mleka gotowe, które pozwolą na rozszerzenie upodobań smakowych malucha, np. Gotowe do picia mleko Humana ze zbożem i herbatnikiem. Mleko to ma ciekawy, delikatny smak herbatników.

Czytaj więcej na stronie Humana : Jakie mleko dla rocznego dziecka?