wtorek, 6 listopada 2012

Ranking najlepszych poradników dla rodziców cz.2

Jak bawić się z dziećmi, kiedy nie ma pod ręką zabawek? Co robić w nagłych wypadkach? Jak zostać dobrym ojcem i nie osiwieć – o tym dowiesz się z najlepszych poradników dla rodziców wybranych przez zespół Kidy.pl

Zabawy z dziećmi

Co możemy robić w poczekalni u lekarza, w pociągu i wszędzie tam, gdzie nie ma zabawek? Podpowiedź dają świetne i sprawdzone „Zabawy paluszkowe”, autorstwa Krzysztofa Sąsiadka. Książeczka zawiera „Sroczkę, co kaszkę ważyła”, „Rak nieboraka” i wiele innych wyliczanek. Do rymowanek dołączone są rysunki gestów, które rodzice wykonują recytując wierszyki oraz nuty.

O roli zabawy w codziennych kontaktach z dzieckiem, dowiesz się również z poradnika „Rodzicielstwo przez zabawę”. Autor amerykański psychoterapeuta, Lawrence J. Cohen, radzi: „Gdy dziecko marudzi przy ubieraniu, nie chce iść do przedszkola, obraziło się na cały świat, zamień to w zabawę i rozładuj emocje.”

Nagła pomoc – małe dziecko

„Natychmiastowa pomoc w nagłych wypadkach dzieci”, Janko von Ribbeck, to książka, z którą warto się zapoznać na wszelki wypadek i zawsze mieć pod ręką. Zawiera m.in. informacje dotyczące resuscytacji u dzieci. Akcent położono także na urazy związane z konsekwencjami dziecięcej ruchliwości, jak i pomysłowości - duży dział dotyczący toksykologii. Znajdziesz tu również numery telefonów służb ratowniczych.

Ojcostwo

„Pomocy, jestem tatą” to książka znanego dziennikarza i felietonisty Leszka K. Talko. Podtytuł głosi: „Jak zostać dobrym ojcem i nie osiwieć zbyt szybko.” To czasem śmieszny, czasem poważny opis zmian jakie niesie dla mężczyzny i męża – rola ojca. Talko nie oszukuje, że będzie trochę inaczej, mówi, że zmiany będą ogromne, ale dodaje, że warto.

Ranking najlepszych poradników dla rodziców został opracowany przez zespół naszego sklepu internetowego dla niemowląt - Kidy.pl.

W Kidy.pl znajdziesz te pozycje i wiele innych polecanych poradników dla mamy i taty. 


Szukaj w zakładce MAMA I TATA > Książki i poradniki.