poniedziałek, 26 listopada 2012

Zabawki z Kidy.pl – gwarancja bezpieczeństwa

Zabawki dla małych dzieci muszą być bezpieczne. To oczywiste. Ale czy rzeczywiście, wszystkie zabawki dostępne w sklepach spełniają normy bezpieczeństwa? Warto o tym pomyśleć kupując świąteczne prezenty dla niemowląt i małych dzieci.

Amerykańscy badacze, którzy co roku sprawdzają bezpieczeństwo zabawek stwierdzili, że wiele z nich nigdy nie powinno trafić w ręce dziecka! Odkryli, że w sprzedaży dostępne są samochodziki, z małymi częściami, które stwarzają niebezpieczeństwo połknięcia i zadławienia przez dziecko. Z kolei jeden z modeli plastikowych robotów miał zbyt wysoki poziomem ołowiu, a zabawkowy klakson samochodowy, był tak głośny, że mógł spowodować uszkodzenie słuchu dziecka.  Wiele plastikowych zabawek zawierało też szkodliwe ftalany.

Rodzice, którzy chcą mieć pewność, że wybrane przez nich prezenty są bezpieczne mogą spokojnie zrobić zakupy w Kidy.pl. Zabawki wybrane przez zespół naszego sklepu spełniają normy bezpieczeństwa, mają odpowiednie atesty i nie stwarzają zagrożenia.

Większość z nich pochodzi od renomowanych producentów, którzy stawiają na wysoką jakość produktów. Zabawki dostępne w Kidy.pl wykonane są z naturalnych materiałów np. kauczuku, plastiku z recyklingu, bawełny organicznej, tetry lub drewna.

Zabawek szukaj na Kidy.pl w zakładce AKTYWNOŚĆ.


Na podstawie: Raport „Trouble in Toyland”