środa, 7 marca 2012

Zdrowa dieta niemowlaka z produktami Humana

Mleko modyfikowane, kaszki dla niemowląt i produkty w słoiczkach Humana spełniają ściśle określone kryteria żywności funkcjonalnej. Te kryteria to wzbogacenie produktów o składniki, które mają udowodnione prozdrowotne działanie.

Żywność funkcjonalna, czyli wzbogacona, coraz częściej gości na stołach dorosłych. Ale korzystać z niej można już od małego! Żywność funkcjonalna dla niemowląt to np. seria mlek następnych Humana Premium to mleka dla niemowląt wzbogacone o prebiotyk, regulujący pracę jelit. W mlekach początkowych Humana Premium znajdują się również ważne kwasy tłuszczowe LC-PUFA, z rodziny kwasów omega-3 i omega-6, wspierające rozwój mózgu, nerwów i wzroku.

Wszystkie kaszki dla niemowląt Humana (z wyjątkiem kaszek bezmlecznych Humana) zawierają także wapń, żelazo i jod. W ich starannie opracowanym składzie zawartych jest również 13 ważnych witamin, takich jak m.in. witamina A, D, E, K, witaminy z grupy B i inne. Kwasy omega – 3, zawierają również wybrane obiadki w słoiczkach Humana BIO.
Do lektury artykułu o żywności funkcjonalnej dla niemowląt zapraszamy na stronę Humana.