czwartek, 17 kwietnia 2014

Mleko po pierwszym roku życia

Zredukowana ilość białka, skład umożliwiający wchłanianie wapnia i kwasy omega 3 w składzie - to wszystko znajdziesz w mlekach Humana od 12 miesiąca życia.

Aż 80 % naszych maluszków cierpi na niedobory wapnia i witaminy D. Dzieci spożywają za mało mlecznych produktów. Ale jakie mleko jest odpowiednie dla małego dziecka w okresie poniemowlęcym?

Według aktualnych zaleceń pediatrów nadal ważną częścią menu jest modyfikowane mleko następne. Ważne jest podawanie mleka modyfikowanego zamiast surowego krowiego, które nie jest odpowiednie dla dzieci w okresie poniemowlęcym.
Jeśli Twoje dziecko skończyło właśnie roczek może spróbować pełnego witamin i sycącego mleka Humana Junior. Warto wypróbować nowość Humana Junior 4 w puszce. Duże wygodne opakowanie w sam raz na letnie wyjazdy!

Oba mleka mogą być podawane jako napój do posiłku lub do przyrządzenia płatków śniadaniowych lub musli. Smakują na ciepło i na zimno.

W codziennej diecie dziecka od 1. do 3. roku życia powinny znaleźć się trzy porcje mleka i jego przetworów. Polecamy dwie szklanki mleka Humana Junior i deserek mleczny Humana. Taki zestaw pokryje dzienne zapotrzebowanie na ważne składniki dla rozwoju dziecka.

Więcej na temat mleka dla rocznego dziecka przeczytasz w artykule „Zdrowa dieta roczniaka - trzy porcje mleka dziennie” na portalu mamosfera.pl, a produkty Humana dla dzieci po 12. miesiącu (mleka następne i deserki mleczne) znajdziesz w naszym sklepie internetowym Kidy.pl.