sobota, 20 czerwca 2015

Karmienie piersią i butelką – zalety i wady, radości i smutki. Niezwykły wywiad z dwiema ekspertkami parentingowymi.


Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka. Wytyczne specjalistów przyczyniły się do zmian świadomości społecznej – obecnie nikt nie neguje faktu, że dla dziecka – szczególnie w pierwszych miesiącach życia – nie ma nic lepszego niż pokarm matki. Dodatkowo podkreśla się, że laktacja z wielu względów korzystna jest również dla kobiety oraz dla jej relacji z dzieckiem. Jednak karmienie piersią, jak przekonała się prawie każda mama, ma nie tylko blaski, ale i cienie…

O obu stronach tego „mlecznego medalu” opowiada niezwykły wywiad, zamieszczony niedawno na portalu parentingowym Bobosfera.pl. O problemach związanych z laktacją, o ciężkiej nieraz pracy nad pogodzeniem roli karmiącej mamy z rolą kobiety, pracownika, osoby rozwijającej swoje pasje – opowiadają w tym szczerym i ciekawym wywiadzie dwie specjalistki parentingowe, które same jednocześnie są „podwójnymi” mamami: Katarzyna Chudyńska oraz Aneta Domka-Hołub.

Zamieszczony na Bobosferze wywiad łączy funkcje informacyjne – fachowe opinie i fakty, dotyczące m.in. butelek do karmienia – z formułą szczerej, pełnej autentycznych emocji wypowiedzi kobiet, które jako matki doskonale znają blaski i cienie karmienia piersią. W tekście zamieszczone jest również odwołanie do prestiżowego rankingu najlepszych butelek dla niemowląt. Podane są też informacje, gdzie w Polsce można kupić butelkę Mimijumi, która uplasowała się na pierwszym miejscu we wspomnianym rankingu.

Wywiad ten został zamieszczony również na nowo powstałej stronie Mimijumi Polska na Facebooku – zapraszamy do polubienia, a przede wszystkim do zapoznania się z treścią tej wyjątkowej rozmowy.