niedziela, 29 maja 2016

Mamo, pokoloruj mi wodę w wannie!
Moje dziecko zawsze prosi o kolorowe kulki do kąpieli! Tak jest za każdym razem w czasie zakupowej wizyty w drogerii i tak jak ono uparcie prosi, tak ja sukcesywnie odmawiam. Dlaczego nie? bo to nic dobrego!, bo bez tego może się obejść!, bo to sama chemia! Może jednak nie do końca tak jest? Sprawdźmy czy można kupić bezpieczne kosmetyki do mycia dzieci, które kolorują wodę, a przy tym nie pozostawiają „armagedonu w łazience”, w postaci niezmywalnych plam na kafelkach.


Poszukiwana! Tęczowa woda kąpielowa

Szukanie łatwe nie było, powszechnie dostępne barwiące substancje do wody, niekoniecznie powinny znajdować się na półkach z produktami dla dzieci. Doświadczenie jednak nakazuje, aby czytać etykiety i sprawdzać skład produktu, który potem zostanie wchłonięty przez skórę dziecka.
Spośród dostępnych kolorowych kosmetyków dla dzieci 3+, naszą uwagę zwróciły kosmetyki Dresdner Essenz i ich seria Dirty Birdie z sympatycznym „brudnym ptaszkiem”, skutecznie zachęcającym do wypróbowania.Kolory bez sztucznych barwników

Produkty DE zaspokajają potrzeby „wieczornych eksploratorów wanien”, które w zależności od potrzeby mogą barwić wodę na dowolny kolor wraz z aromatycznym unoszącym się w łazience zapachem, pozostając przy tym bezpiecznym kosmetykiem, zawierającym przyjazne dla skóry dziecka naturalne składniki pozbawione olejów mineralnych, silikonu, alkaicznego mydła i sztucznych barwników.

A może soli ..?

Sole, najszersza gama produktów serii „brudnego ptaszka”, które dzięki soczystym kolorom i niepowtarzalnej kompozycji zapachowej wykorzystują działanie aromaterapii i koloroterapii. Sól kąpielowa dla dzieci Dresdner Essenz wytwarzana jest na bazie soli morskiej, zawierają tylko naturalne barwniki i olejki eteryczne, delikatnie się pienią co stanowi dodatkową atrakcję kąpieli.
Wszystkie sole DB wzbogacone są naturalnymi środkami uzupełniającymi warstwę lipidową skóry, pozyskiwanymi z oleju sezamowego oraz proteinami pszenicy, co zwiększa naturalną odporność skóry na drażniące czynniki zewnętrzne.Jak zagonić brudaska do wanny?

Nie wszystkie dzieci lubią kąpiel, a raczej nudny czas wieczornej higieny, szczególnie latem, kiedy dzień jest dłuższy, a podwórko aż się prosi, by jeszcze pokopać w piłkę, poszusować na deskorolce czy poskakać na trampolinie, jednak i na takie szkraby jest sposób!
Wystarczy pokolorować wodę, wrzucić barwne strzelające bąbelki, albo wlać aromatyczny zachęcający płyn, by nudę przeobrazić w niesamowitą tęczową wodną przygodę.

Chcąc zapewnić nieco koloru w czasie kąpieli naszego dziecka, możemy śmiało sięgnąć po Dresdner Essenz. Linia Dirty Birdie to wesołe ale przede wszystkim bezpieczne kosmetyki z naturalnymi barwnikami i olejkami eterycznymi, która nie tylko zapewnia frajdę w czasie kąpieli lecz przede wszystkim myje i pielęgnuje wrażliwą skórę dziecka. Możemy śmiało przyznać, że to obopólna satysfakcja dla dziecka i mamy, zabawa i bezpieczeństwo w jednym.