poniedziałek, 27 lipca 2015

Ranking najlepszych butelek dla dzieci – szczególnie tych, karmionych naturalnie


Jak podkreśla Światowa Organizacja Zdrowia oraz większość rodzimych ekspertów – mleko matki jest dla dziecka nieocenionym źródłem wartości odżywczych oraz przeciwciał odpornościowych, jakie kobieta przekazuje dziecku wraz z pokarmem. Zaleca się, aby w pierwszym półroczu życia maluszka mleko mamy było jedynym jego pokarmem. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy mama dziecka karmionego piersią nie może podać mleka bezpośrednio z piersi. Co wówczas robić, aby zmniejszyć ryzyko osłabienia u dziecka odruchu ssania – co niekiedy się zdarza w przypadku niewłaściwie dobranej butelki i smoczka?

Na takie okoliczności wiele mam zaopatruje się w „awaryjną” butelkę, za pomocą której one same (np. w przypadku problemów z piersiami) lub ktoś z bliskich – gdy mamy nie ma w pobliżu – będzie mógł podać niemowlęciu odciągnięte z piersi mleko. Jaką butelkę warto wybrać?

Najlepsze butelki do karmienia niemowląt – ranking portalu Popsugar.com

W praktyce często okazuje się – szczególnie w przypadku tych najmłodszych dzieci – że nie każda butelka się sprawdza, nie każda jest równie niezawodna, bezpieczna i trwała. Przeciekanie butelek i ścieranie się miarek to tylko przykłady wielu sytuacji, w których mama czuje się rozczarowana danym produktem.

Przede wszystkim jednak, nie każda butelka i smoczek są równie chętnie akceptowane przez maluszki. Dzieci niektóre butelki po prostu odrzucają, a z wielu innych piją, ale powoli i niezbyt chętnie.

W dokonaniu dobrego wyboru butelki i smoczka pomocne są opinie ekspertów oraz specjalistyczne testy produktów, na podstawie których tworzone są później rankingi butelek do karmienia. Jeden z takich głośnych rankingów – zamieszczony na popularnym portalu Popsugar.com – został przybliżony polskim czytelniczkom na blogu Mamy na Relaksie, we „9 najlepszych butelek dla dzieci karmionych piersią”. Polecamy!