poniedziałek, 15 maja 2017

Wymarzone klocki dla dziecka!Klocki to jedna z najbardziej uniwersalnych zabawek dla dziecka. I słusznie bo daje wiele możliwości wykorzystania w zabawie. Drewniane, plastikowe, kamienne, tekturowe, gumowe – możliwości jest wiele. Gładkie, mocowane na zatrzask, na przyssawkę. Czy można jeszcze coś ciekawego wymyślić? Czy da się jeszcze coś wykrzesać z takiej zabawki jako klocki? Otóż – da się! Tegu rewolucyjne klocki magnetyczne wykonane z drewna to odpowiedź na nieokiełzane umysły twórcze najmłodszych!

W drewnie siła

Zabawki plastikowe choć wydają się być praktyczne i dające wiele możliwości nigdy nie zyskają tego niepowtarzalnego czaru jaki nadaje drewno. Jego faktura, zapach, stukot – tego nie da się niczym zastąpić. Być może dziecko nie będzie sobie zdawało z tego sprawy jednak z czasem będzie w stanie dostrzec różnicę, a obcowanie z naturalnym surowcem uczuli je na piękno prostych form i pozwoli na nieograniczony rozwój przez kreatywne ich wykorzystanie.
Wyjątkowość zabawek z drewna potwierdza także ich uniwersalny charakter i wytrzymałość na znaki czasu, dzięki czemu mogą służyć kilku pokoleniom.

Co dwie głowy

Hitem na największych targach zabawek Spielwarenmesse' 2017 w Norymberdze okazał się zestaw klocków TEGU Sticky Monsters Beans&Tumtum. To urocza grupa przyjaciół o niesfornych charakterach. Fajne i zabawne, nie znajdziesz dziwniejszej pary niż Beans and Tumtum. Jako bliźnięta są najlepszymi przyjaciółmi od chwili narodzin, chociaż są do siebie tak bardzo niepodobne. Beans jest nerwowy i powolny, a TumTum nieśmiały i cichy z ogromnym apetytem. Jeden mały i jeden duży, strzegą się wzajemnie i może być trudno ich rozdzielić.

Kolorowe klocki TEGU swoje piękne niestandardowe kolory zawdzięczają nietoksycznym farbom na bazie wody, dlatego nadają się dla maluszków już od 12 miesiąca życia stanowiąc idealny prezent na roczek ! 


Klocki magnetyczne zabawy 

Tegu to kwintesencja nieograniczonych możliwości tworzenia. To fenomenalne stwory do ustawienia, sterta drewnianych wariacji do zbudowania – wieże, mosty, cokolwiek podpowie wyobraźnia. 
Klocki magnetyczne to coś więcej niż tylko zabawa – umysł dziecka pochłonięty kreatywnym budowaniem, łapie z każdą minutą nowe doznania, odkrycia, informacje. Dziecko podekscytowane grą nie jest nawet świadome, że uczy się, rozwija, kształtuje. Dzięki TEGU zabawa staje się więc nauką i odwrotnie.Klocki drewniane TEGU z bezpiecznie ukrytym magnesem, dzięki swej prostej formie pozostawiają pole do popisu dziecięcej wyobraźni, stanowiąc narzędzie do tworzenia inspirujących form. Odblokowują umysł pozwalając mu na zgłębianie tajników kreatywnego tworzenia,  radosnego poznawania i beztroskiego przekraczania coraz to nowych granic własnej wyobraźni. 

Wspieranie dziecka i budowanie jego poczucia własnej wartości to codzienna praca i obowiązek rodzica. Doskonałą do tego okazją jest wspólna zabawa, gdyż w jej trakcie dziecko zwykle jest rozluźnione, oddane twórczym poczynaniom, radosne – tak przygotowany grunt nie może się zmarnować.  Zatem do zabawy marsz! 


Klocki TEGU od niedawna są dostępne w Polsce dzięki kidy.pl