wtorek, 26 września 2017

Coś na ząb – nowe gryzaki Minikoioi na wyciągnięcie ręki, niezastąpione w czasie bolesnego ząbkowania!

Ząbkowanie  niemowląt to zwykle ciężki i męczący czas nie tylko dla dziecka, ale także całej rodziny. To kolejny ważny, trudny, ale i wyczekiwany etap w rozwoju dziecka. Kiedy można spodziewać się pierwszego ząbka? Jak postępować, aby złagodzić ból w czasie ząbkowania? Czy gryzak to dobre rozwiązanie dla obolałych dziąseł?

Kiedy pierwszy ząbek?

Zwykle w okresie około szóstego miesiąca życia dziecka pojawia się pierwszy ząbek, oczywiście nie dotyczy to wszystkich dzieci średnio ząbki wyżymają się między 4. a 9. miesiącem życia dziecka. Zwykle najpierw pojawiają się dolne jedynki, o kolejności pojawiania się następnych zębów do poczytania tutaj>>

Jak ulżyć dziecku w bólu dziąseł?

Ból towarzyszący ząbkowaniu często daje się we znaki na kilka dni zanim pojawi się ząbek, a także po tym jak już przebije on dziąsła. W tym czasie niemowlę może mieć problemy ze snem, mocno się ślini, może także nie wykazywać ochoty na jedzenie. Ponadto często pojawia się podwyższona temperatura ciała, biegunka oraz ogólne rozdrażnienie.
Rodzic zazwyczaj czuje się w tym czasie bezsilny, gdyż nie jest w stanie uchronić dziecka od tego cierpienia. Może natomiast spróbować złagodzić dolegliwości, dzięki różnym sposobom pomocnym w czasie ząbkowania.
Skutecznym sposobem łagodzącym ból dziąseł jest ich masowanie – czystym  malcem, schłodzonym gryzakiem lub zimną muślinową pieluszką. Można podać ziołową schłodzoną herbatkę z dzikiej róży albo rumianku – żele wszelkiego rodzaju nie są zalecane z uwagi na chemiczny skład, ale też krótkoterminowe działanie.Na co zwrócić uwagę przy wyborze gryzaka?

Gryzak musi być bezpieczny – czyli klasyczny, dostępny masowo może nie być odpowiedni, z uwagi na zawartość szkodliwych substancji w składzie, które to substancje w kontakcie ze śliną dziecka przenikają do jego organizmu! Mowa oczywiście o ftalanach, czyli substancji, która nadaje plastyczność produktom plastikowym (taki zmiękczacz). Ftalany zaburzają prawidłowy rozwój gospodarki hormonalnej, w szczególności zaś układu rozrodczego!
Dobry gryzak to taki, który ma odpowiednią twardość/miękkość, ale też właściwą wagę i kształt – czyli musi dobrze leżeć w maleńkiej dłoni, być łatwy do uchwycenia i trzymania, ale też stosunkowo lekki, aby maluch mógł śmiało go unosić. Najlepiej gdy jest pozbawiony zakamarków i otworów, co ułatwia utrzymanie go w czystości.
OiOi gryzak!

Gryzaki Minikoioio to nowość na polskim rynku! Dostępne w czterech smakowitych kolorach, które nie blakną – wykonane z medycznego silikonu, bezpiecznego i o odpowiedniej twardości. Mają poręczny kształt kwiatka/łapki idealny dla małych rączek. Skutecznie przynoszą ulgę ząbkującym niemowlętom.

Ząbkowanie to trudny czas dla całej rodziny. Dzięki odpowiednim sposobom łagodzenia bólu, może jednak minąć stosunkowo szybko i bezboleśnie.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Kidek pozdrawiam i dziękuję :)