niedziela, 27 maja 2012

Pielęgnacja niemowląt – kosmetyki organiczne

Niemowlęta, zwłaszcza te będące w ryzyku alergii pokarmowej, mogą być uczulone na różne składniki zawarte w tradycyjnych kosmetykach do pielęgnacji.

Wiele mam wybiera kosmetyki bardzo świadomie i zanim kupią np. balsam nawilżający skórę dziecka, dokładnie analizują zawarte w nim składniki. To nie przesada. W kosmetykach dla niemowląt i małych dzieci można znaleźć wiele substancji syntetycznych, które mogą podrażniać delikatną skórę dziecka.

Niebezpieczne substancje w kosmetykach
Substancje, których nie powinny zawierać produkty dla dzieci to: formaldehydy, konserwanty, parabeny, lanolina, parafina,  oleje silikonowe, SLS oraz SLES, poliethylene glycol, syntetyczne zapachy i barwniki. Oprócz podrażniania mogą one wywołać uczulenia i nadmiernie wysuszenie skóry dziecka.

Wybierając kosmetyki dla niemowląt marki Bentley Organic nie ma potrzeby sprawdzania ich składu. W produkcji używane są składniki roślinne pochodzące z upraw ekologicznych. Produkty te posiadają również certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo produkcji.

Bentley Organic – bezpieczne kosmetyki dla niemowląt
Bentley Organic oferuje wszystkie potrzebne kosmetyki do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci: Żel do mycia i szampon z aloe vera, rumiankiem i lawendą, Mleczko do ciała z rumiankiem, aloe vera i naturalną witaminą E, olejek pielęgnacyjny z wyciągiem ze słonecznika, jojoby i rumianku. Hitem wśród produktów organicznych Bentley Organic jest bezpieczny organiczny balsam do pielęgnacji pupy – miejsca narażonego na podrażnienia wywołane pieluchowaniem.

Kosmetyki wchodzące w skład linii Bentley Organic dla niemowląt i dzieci są niezwykle delikatne. Dodatkowym atutem jest ożywiająca cytrynowo - kwiatowa nuta zapachowa. Cała gama do nabycia w bezpiecznym e sklepie z żywnością i akcesoriami dla niemowląt - Kidy.pl