piątek, 15 marca 2013

W domowej apteczce na biegunkę u niemowląt

W domowej apteczce warto mieć doustny płyn nawadniający, który jest niezbędny, aby nie doszło do odwodnienia przy biegunce. Odwodnienie związane z biegunką u niemowląt i małych dzieci jest jedną z najczęstszych przyczyn ich pobytu w szpitalu.


Biegunkę u niemowląt mogą wywołać rotawirusy, podawane antybiotyki, biegunka może być również objawem alergii pokarmowej. Jednym ze standardowych leków w domowej apteczce jest węgiel leczniczy stosowany w przypadku dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Takim podstawowym środkiem na biegunkę u niemowląt są płyny nawadniające, np. Elektrolit Humana o smaku koperkowym, który może być podawany niemowlętom od urodzenia. Dla dzieci w okresie poniemowlęcym odpowiedni jest Humana Elektrolit o smaku bananowym.

Dlaczego warto je mieć pod ręką w domowej apteczce? 

Po pierwsze biegunka może się rozwinąć niespodziewanie szybko i nie ma wówczas czasu na szukanie odpowiedniego płynu po aptekach.
Po drugie niemowlętom i małym dzieciom nie należy podawać zwykłej wody  w celu uzupełnienia strat spowodowanych biegunką. Elektrolity zapobiegają odwodnieniu, ale uzupełniają nie tylko utraconą wodę, ale także ważne składniki odżywcze i mineralne.
Elektrolit Humana o smaku koperkowym 

Doustne preparaty nawadniające takie jak elektrolity Humana warto mieć ze sobą w apteczce na czas dłuższych podróży do rodziny oraz wakacji.


Elektrolity Humana na biegunkę u niemowląt znajdziesz w Kidy.pl w zakładce „Mieszanki specjalnego przeznaczenia”, w tym również  Humana HN z prebiotykiem - pełnowartościowa i lekkostrawna dieta lecznicza w terapii biegunek dla niemowląt, dzieci i dorosłych.
Humana HN jest pomocna w żywieniu niemowląt w czasie i po przebytej biegunce.