piątek, 23 maja 2014

Woda, soki, herbatki - co podać niemowlakowi do picia?

Fala upałów sprawia, że maluszek może mieć większe zapotrzebowanie na płyny. Jakie napoje wybrać? Stosowane do jego wieku i etapu rozszerzania diety.

Do 4. miesiąca życia niemowlę jest karmione mlekiem  (z piersi lub modyfikowanym). Jeśli jest taka potrzeba płyny można podawać jeszcze przed rozszerzeniem diety maluszka. Jakie?

Woda dla niemowląt - jeśli mamy specjalną wodę dla niemowląt,  można ją podawać od urodzenia! Taką wodą jest woda Humana, któea nie wymaga przegotowania. Można nią poić niemowlęta lub przygotowywać na niej  mleko, kaszki czy rozcieńczać soki. Woda Humana dostępna jest w wygodnym 0,5 litrowym opakowaniu do zabrania na spacery, czy podróż, w opakowaniu 1,5 litra oraz w ekonomicznym opakowaniu zbiorczym.
Herbatki dla niemowląt można podawać już po 1. tygodniu życia - zwłaszcza jeśli wybierzemy herbatki Humana : na brzuszek, słodkich snów i z kopru włoskiego z kminkiem, idealna na kolki. na codzień do picia smaczna herbatka owocowa Humana.
Soki dla niemowląt – oczywiście najlepiej podawać soki ekologiczne specjalnie przeznaczone dla najmłodszych. Soki Humana BIO można podawać po 4. miesiącu życia.

Nowością dla starszaków, już po pierwszych urodzinach są ekologiczne smoothies Rabenhorst. To pyszny kremowy napój idealny na deser lub sycącą przekąskę.

Przy wybieraniu idealnego napoju dla malucha warto zwracać uwagę, na ilość cukru i skład. Najlepiej by był to napój bezcukrowy!

Jak wprowadzać gluten - wybierz kaszki organiczne!


Gluten jest jednym z najczęściej uczulających składników pokarmowych. Stopniowe i wczesne wprowadzenie pokarmów z glutenem do diety niemowlaka może zapobiec alergii. Warto przy tym skorzystać z bezpiecznych i smacznych kaszek z glutenem dostępnych w Kidy.pl.

Dietetycy standardowo zalecają wprowadzenie glutenu w 5. miesiącu życia dziecka przy karmieniu piersią i w 6. przy karmieniu butelką. Najnowsze badania naukowców sugerują, że pozytywny efekt może mieć wprowadzenie pierwszych pokarmów z glutenem już w 4. miesiącu życia. Najlepsze efekty występują, jeśli odbywa się to w trakcie karmienia mlekiem matki.

Wprowadzanie glutenu do diety powinno odbywać się stopniowo i w małych ilościach – wówczas niemowlę może wykształcić w sobie mechanizm tolerancji na to białko roślinne i zmniejszyć ryzyko wystąpienia zarówno uczulenia, jak i trwałej nietolerancji na gluten, czyli celiakii.

Kaszka mleczna z herbatnikiem

Jak zacząć wprowadzanie glutenu?

Najłatwiej z bezpiecznymi kaszkami organicznymi! Na pierwszym etapie kaszki z glutenem można dodawać do innych posiłków np. zagęszczać nimi mleko do picia lub dodawać do deserków czy zup.

Wśród kaszek z glutenem dostępnych w Kidy.pl polecamy:
A szczególnie zachęcamy do wypróbowania ulubionej kaszki naszych małych Klientów - kaszki Humana mlecznej z herbatnikiem, która jest niekwestionowanym zwycięzcą w rankingu najczęściej kupowanych kaszek wśród tych z glutenem.

Zapraszamy do smakowania pysznych i zdrowych kaszek organicznych!