piątek, 3 czerwca 2011

Plastry na blizny SUTRICON – teraz w Polsce

Na polskim rynku pojawiły się właśnie silikonowe plastry na blizny Sutricon. 

To nowość w leczeniu blizn - pacjenci po operacjach, urazach i wypadkach będą mogli wreszcie skorzystać z najbardziej skutecznej, nieinwazyjnej metody zalecanej przez Międzynarodowy Zespół Ekspertów ds. Leczenia Blizn.

Jako terapię I-go rzutu w profilaktyce oraz leczeniu blizn patologicznych międzynarodowe gremium specjalistów zaleca silikonowe plastry żelowe. Ich wysoka skuteczność została poparta wieloletnimi badaniami. Jednym z najnowszych produktów tego typu są wprowadzone właśnie na polski rynek plastry na blizny Sutricon.

Plastry, takie jak Sutricon, powinni stosować przede wszystkim pacjenci, u których występuje ryzyko nieprawidłowego bliznowacenia. Są to osoby poddawane operacji w obrębie piersi i klatki piersiowej, pacjenci o ciemnej karnacji skóry, a także ci, u których w przeszłości występowały blizny przerostowe i keloidy.

Również na prawidłowe blizny
Silikonowe plastry żelowe na blizny mają podwójne działanie.

  • Zapobiegają powstawaniu blizn hipertroficznych (przerostowych) i keloidów, a jednocześnie łagodzą normalne aspekty tworzenia się blizn prawidłowych. 
  • Likwidują przykre dolegliwości, takie jak ból, swędzenie, uczucie ściągnięcia skóry, czy nadwrażliwość blizny na dotyk. 
Terapia przy użyciu plastrów na blizny Sutricon jest doskonale tolerowana i bezpieczna.

Plastry można stosować na dowolny obszar ciała poza błonami śluzowymi. Nie stwierdzono nadwrażliwości na plastry u osób o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii.

Produkt dostępny jest w aptekach na zamówienie lub w sklepie internetowym KIDY.PL