piątek, 6 marca 2015

Kaszki dla niemowląt i dzieci – ich wartości, zalety i rodzaje


Kaszki są często jednym z pierwszych dań, po które sięgają mamy podczas rozszerzania diety swoich pociech. Również wielu pediatrów pozytywnie odnosi się do kaszek, pod warunkiem, że są to kaszki stworzone specjalnie dla dzieci.

Kaszki dla dzieci i niemowląt zawierają zwykle witaminy (na przykład C i D), wartościowe składniki mineralne, wapń i żelazo. Ale oprócz tak oczywistych rzeczy jak odpowiedni dla potrzeb dziecka skład, kaszki mają też wiele innych zalet.

Mleczne i bezmleczne kaszki są zwykle stałym składnikiem jadłospisu bobasów już od 5. miesiąca ich życia. Często pojawiają się w dziecięcym menu przez kilka kolejnych lat. Czasami nawet starszakom ciężko jest się z nimi rozstać! A zaradne mamy potrafią nieraz dla całej rodziny przyrządzać desery i piec ciasteczka, których głównym składnikiem jest dziecięca kaszka, np. ryżowa.

Ale oprócz tych najpopularniejszych – czyli właśnie ryżowych, dostępnych w sprzedaży w różnych odmianach i smakach – dziś na polskim rynku mamy szeroką ofertę wielu rodzajów kaszek. W zależności od potrzeb konkretnego dziecka oraz od wymagań rodziców, możemy przebierać w kaszkach organicznych, jaglanych, mlecznych, bezmlecznych, pełnoziarnistych, bezglutenowych, hipoalergicznych i takich, których skład pomaga mamie przeciwdziałać zaparciom u jej pociechy.

Więcej o rodzajach i zaletach kaszek dla najmłodszych przeczytasz w artykule na portalu żywieniowym dla rodziców – Mamosfera.pl