wtorek, 21 sierpnia 2012

Zabezpieczenia dla dzieci

Gdy niemowlę zaczyna raczkować, gdy stawia pierwsze kroki, mieszkanie należy odpowiednio zabezpieczyć. Pozwoli to uniknąć bolesnych urazów główki, przytrzaśnięcia paluszków, a także ochroni zawartość szafek i lodówki przed małymi rączkami.

Jak odpowiednio zabezpieczyć dom? I czy można przewidzieć jak daleko sięgnie pomysłowość malucha? Warto zdać się na specjalistów – niemiecką firmę Reer, która opracowała niezbędne akcesoria, gwarantujące bezpieczeństwo w domu. Co ważne, montaż i demontaż tych zabezpieczeń jest łatwy i szybki.

1.Zabezpieczenie do kontaktów elektrycznych. Wkładanie różnych przedmiotów to gniazdek elektrycznych to ulubione zajęcie maluchów. Zabezpieczenie gniazdek to podstawa bezpieczeństwa.

2.Zabezpieczenia narożników. Podczas odkrywania domowych zakamarków narożniki stołu, ławy lub biurka są kolejnym, potencjalnym zagrożeniem. Pamiętaj, że maluch stawiający pierwsze kroki często ma kłopoty z utrzymaniem równowagi, a upadki to jego codzienność. Wśród zabezpieczeń Reer dostępne są zabezpieczenia na narożniki piankowe i plastikowe.

3.Zabezpieczenie pokręteł kuchenki. Bezpieczne pokrętła kuchenki i piekarnika uniemożliwiają dzieciom ich regulowanie. Pokrętła – zabezpieczenia umieszcza się w miejsce tradycyjnych, w celu użycia należy je wcisnąć i przekręcić.

4. Zabezpieczenie szafek przed otwieraniem. Zabezpieczyć warto również szafki, szuflady, lodówkę oraz toaletę. Ciągłym otwieranie i zamykanie drzwiczek może  prowadzić do przytrzaśnięcia paluszków. Ważne jest również chronienie dzieci przed niebezpiecznymi produktami, z którymi nie powinny mieć kontaktu. Wśród zabezpieczeń marki Reer do szafek dostępne są zabezpieczenia wielofunkcyjne przyssawki, zabezpieczenia na rzep.

Całą gamę zabezpieczeń dla dzieci Reer oraz inne akcesoria tej firmy znajdziesz w przyjaznym sklepie z akcesoriami dla niemowląt i małych dzieci - Kidy.pl