poniedziałek, 15 października 2012

Ranking najlepszych poradników dla rodziców cz. 1

Każdy rodzic intuicyjnie wie, co dobre dla jego dziecka. Mimo to doświadczenia, rady specjalistów i innych rodziców są bardzo przydatne. Poniżej starannie wybrane najlepsze poradniki dla rodziców dostępne w wirtualnej księgarni sklepu dla niemowląt Kidy.pl

Rozszerzenie diety, żywienie niemowląt


Jak wychować dziecko, które lubi zdrowe jedzenie, a nie fast foody? Czy 6. miesięczny maluch może jeść samodzielnie? Na te i inne pytanie znajdziesz odpowiedzi w książce „Bobas lubi wybór”, autorki Gill Rapley Tracey Murkett. Poradnik rozprawia się z mitami dotyczącymi żywienia niemowląt i małych dzieci. Zawarto tu także informacje o Baby-led weaning – naturalnej metodzie wprowadzania pokarmów do diety malucha oraz przepisy na zdrowe posiłki dla dzieci.

Rodzicielstwo bliskości


Agnieszka Stein, ceniona przez polskich rodziców psycholog dziecięca w publikacji „Dziecko z bliska” proponuje rozmowę o sprawach, które są dla rodziców trudne. Bo bycie rodzicem to przecież wielkie wyzwanie. Z książki dowiesz się m.in. jak pomóc dziecku rozpoznawać i wyrażać emocje, czy kara jest lepsza od nagrody i jak stawiać granice. Poradnik mówi nie tylko o dziecku, ale o całej rodzinie, również o tym, jak będąc rodzicem nie zapomnieć o własnych potrzebach. Warto przeczytać tę pierwszą, polską książkę o rodzicielstwie bliskości.

Sztuka komunikacji z dzieckiem


Czy wiesz, że małym dzieciom najlepiej jest stawiać pytania w postaci zamkniętych wyborów, np. Chcesz jajko na miękko czy jajecznicę? To pomaga uniknąć marudzenia, a daje dziecku możliwość decydowania. Inna teoretycznie prosta, ale rzadko realizowana przez rodziców zasada to niezaprzeczanie uczuciom: - Ała, boli mnie kolano! Co wtedy powinien odpowiedzieć rodzic?  Takie zadrapanie często potrafi być bolesne - zamiast nasuwającego się: - Nie histeryzuj! O sztuce komunikacji z dzieckiem dowiesz się z rewelacyjnego poradnika „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, autorstwa Adele Faber, Elaine Mazlish.

W Kidy.pl znajdziesz te i inne, wybrane i polecane przez opiekuna Klienta poradniki dla rodziców.