niedziela, 18 maja 2014

Na spacer!

Młode mamy są jak prawdziwe globtroterki – codziennie przemierzają z maluchami długie dystanse.  Spacer to przecież obowiązkowy punkt dnia od niemowlaka do przedszkolaka.


Chociaż na początku wyjście z niemowlęciem jest logistycznym zadaniem, z czasem staje się nawykiem, a przygotowanie do niego jest szybkie i niemal mechaniczne. Poniżej lista niezbędników dla niemowlęcia i dla mamy, które ułatwią i umilą spacerowanie.

Skip Hop torba dla mamy na spacer

Większość niezbędnych rzeczy zmieści się w typowej torbie spacerowej, którą również łatwo jest przymocować do wózka, więc zacznijmy od niej. Wygodna torba powinna być pojemna, mieć wiele przegródek i kieszenie wewnątrz i zewnątrz zamykane np. na zamek błyskawiczny. Takie właśnie są torby Skip Hop, które pomogą przygotować się do spaceru zarówno mamie jak i tacie. Np. torba marki Skip Hop Duo de Lux, jest praktyczna i świetnie wygląda. W komplecie zawiera wygodną matę do przewijania niemowląt.

Dla niemowlęcia na spacer i w podróży

Na pierwsze spacery z niemowlęciem przyda się poniższa lista:

- Kocyk.

 Warto mieć zapasowy kocyk lub otulacz. Np. kocyk Lena z organicznej bawełny marki David Fussenegger, szczególnie polecany dla małych alergików.

- Akcesoria do przewijania.

Chusteczki nawilżane i pieluchy na zmianę możesz spakować w wygodne etui np. opakowanie na pieluszki i chusteczki z przewijakiem od JJ Cole Collections. Stylowym i zrazem praktycznym rozwiązaniem tej marki jest opakowanie na smoczek Mixed Leaf – higieniczny sposób na przechowywanie smoczka poza domem.

-  Duża tetrowa pielucha lub miękki muślinowy otulacz.

Spacerowym hitem są otulacze Aden+anais. To duża, wielofunkcyjna pieluszka, którą można wykorzystać na wiele sposobów w zależności od potrzeb. Przyda się przy odbijaniu, jako przykrycie wózka, prześcieradło, okrycie w czasie drzemki, przykrycie na przewijak, lekki ręczniczek lub uwielbiany przez dzieci kocyk do wtulania się przed zaśnięciem. Maluch wtulony w muślinowy otulacz zasypia szybko i przyjemnie.

- Akcesoria do ochrony przed słońcem 

Spacerowanie w słońcu to przyjemność i zdrowe
kąpiele w witaminie D, ale niestety są też minusy. Promienie słońca w godzinach 11 – 15 emitują szkodliwe promienie UV, przed którymi trzeba chronić zwłaszcza małe dzieci. W tym wypadku przyda się parasolka przeciwsłoneczna do wózka  np. Reer faktor 50+, która ochroni całkowicie przed promieniowaniem UV. Parasolka Reer jest uniwersalna - pasuje do niemal wszystkich rodzajów wózków.

Do ochrony skóry warto zaopatrzyć się w bezpieczny krem przeciwsłoneczny z filtrem 50+ lub 30+ (np. Alhpanova nie zawiera parabenów ani alergenów). Nie zapominaj również, że promienie słoneczne są szkodliwe także dla oczu dziecka – stąd coraz więcej mam sięga po okularki przeciwsłoneczne dla dzieci, w tym dla niemowląt np. marki Beaba.

Powyższe niezbędniki spacerowe zostały starannie wybrane i przetestowane przez obsługę sklepu Kidy.pl Zapraszamy na zakupy i na spacery!