poniedziałek, 8 października 2012

Sposoby na kolkę niemowlęcą

Butelka antykolkowa Dr Brown’s i "mleko" na kolkę Humana AntiColic, to prosta metoda na ograniczenie objawów kolki niemowlęcej.


Zmiana butelki i zmiana sposobu żywienia to dwa sposoby na kolkę, które najczęściej są stosowane przez rodziców niemowląt. Chodzi o to, aby wykluczyć maksymalną liczbę potencjalnych powodów wywołujących kolki.

Humana AntiColic – specjalne „mleko” na kolkę


Najlepsze rezultaty pod tym względem daje mieszanka Humana AntiColic, która działa aż na trzy różne mechanizmy, sprzyjające kolkom. Humana AntiColic ogranicza zaparcia i formowanie twardych stolców, m.in. dzięki zawartości rozdrobnionego białka, które jest łatwiej strawne. Z kolei zredukowana (w porównaniu do tradycyjnych mlek), zawartość laktozy ogranicza ilość wzdęć, będących jedną z głównych przyczyn kolek.
Jednocześnie Humana AntiColic jest pełnowartościowym preparatem do żywienia niemowląt od chwili urodzenia, może więc z powodzeniem zastąpić dotychczas podawane mleko.

Butelka antykolkowa Dr Brown’s


Jeśli chodzi o wybór butelki do karmienia, na rynku pojawiły się butelki oraz smoczki o działaniu antykolkowym. Najlepszą z nich, polecaną przez doradczynie mam, Baby Concierge z Witaj Ludziku, jest butelka antykolkowa Dr Brown’s. Już sam kształt butelki dla niemowląt wskazuje na jej profesjonalne, medyczne przygotowanie.

System odpowietrzający w butelce Dr Brown’s usuwa jedną z częstych przyczyn kolki - eliminuje pęcherzyki powietrza połykane przez niemowlę w pokarmie. Tym samym pomaga zmniejszyć problemy związane nie tylko z powstawaniem kolki, ale także czkawki i gazów u niemowląt. Butelki Dr Brown’s zdobyły zaufanie mam, gdyż sprawiają, że objawy kolki ustępują już u 5 tygodniowego niemowlęcia, a nie, jak to zwykle bywa, po ukończeniu trzeciego miesiąca życia. Tę samą przyczynę kolki pomoże zlikwidować antykolkowy smoczek Tommee Tippee.

Wszystkie te antykolkowe produkty dla niemowląt dostępne są w Kidy.pl