środa, 13 sierpnia 2014

Zdrowa żywność dla niemowlaków, czyli jaka?

Czas rozszerzania diety niemowląt to moment, kiedy wielu rodziców zaczyna interesować się składem i pochodzeniem żywności. Budzi się eko świadomość - czy to, co mam w lodówce jest zdrowe? I czym bio żywność różni się od tej zwykłej?


Takie dociekania owocują różnymi zmianami na rodzinnym stole – nie jedna mama w tym czasie rozpoczęła prowadzenie kulinarnego bloga, nie jedna przeszła na naturalne odżywianie całej rodziny.

Podobne były początki rolnictwa ekologicznego - produkty wytwarzane przez rolników konwencjonalnych, pełne chemicznych preparatów wspierających uprawy, uznano za nieodpowiednie dla małych dzieci, a później również dla zdrowia dorosłych.

Naturalne odżywianie niemowląt oparte o produkty BIO to troska o zdrową przyszłość najmłodszych – to wydaje się oczywiste. Ale dlaczego rodzice warto wybierać  produkty czyste ekologicznie przy rozszerzaniu diety niemowląt?

Pięć argumentów na tak znajdziesz tu.

A inspirujący wybór ekologicznych dań dla niemowląt i małych dzieci w tym kaszki organiczne i dania obiadowe - sosy, makarony, zupki i przeciery w jakości BIO znajdziesz w naszym sklepie.