środa, 6 marca 2013

Karmisz piersią? Pamiętaj o kwasach omega 3

Mamo, masz wpływ na intelekt Twojego dziecka… poprzez swoją dietę! Warto o nią szczególnie dbać w trakcie ciąży i karmienia piersią spożywając w odpowiedniej dawce kwas omega – 3 DHA.

Kwas omega-3 DHA jest podstawowym składnikiem komórek mózgowych i siatkówki oka. Tak więc dostarczając DHA mama wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i układu nerwowego maluszka.

Prawidłowa dieta, uzupełniana odpowiedzialną suplementacją jest tak samo ważna podczas karmienia piersią jak i przed narodzeniem. Kiedy maleństwo jest w brzuchu mamy, powstaje aż 3/4 jego komórek mózgowych, ale warto pamiętać, że pozostała ilość jest wytwarzana w trakcie pierwszego roku życia.

Mama karmiąca piersią jest jedynym źródłem DHA dla swojego dziecka.


Aby dostarczać ten składnik w odpowiedniej dawce i bezpiecznego pochodzenia, warto wybrać PREGNA250 DHA zawierający wysoko oczyszczony olej rybi.

O tym, jak ważne są kwasy omega - 3 dla mózgu Twojego dziecka dowiesz się na stronie startzrozumem.pl. A nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią PREGNA250 DHA kupisz oczywiście w Kidy.pl w dziale Karmienie Piersią.