czwartek, 16 kwietnia 2015

Plenery, spacery i wyprawy z dzieckiem – pamiętaj o kilku ważnych rzeczach


Ruszył sezon wiosenno-letni! A my częściej niż zimą wyruszamy z dzieckiem na spacery i w plenery, spędzając nieraz poza domem długie godziny. Skwery, las, parki i pikniki – to wszystko wydaje się nas wołać do siebie. Aby z takich momentów czerpać garściami korzyści, nie martwiąc się o kwestie dotyczące jedzenia i bezpieczeństwa dziecka – wystarczy się odpowiednio przygotować.

Przebywanie z dzieckiem w plenerze daje nam wiele korzyści. W skórze, pod wpływem słońca, wytwarza się witamina D, tak ważna dla rozwoju dziecka i funkcjonowania całego organizmu. Ponadto dzieci, które dużo przebywają na świeżym powietrzu mają zwykle lepszy apetyt i sen. Nie bez znaczenia jest również fakt, że podczas takich wypraw malec doświadcza działania nowych dla niego bodźców – dźwięków, zapachów, widoków i zjawisk – które pozytywnie wpływają na jego rozwój poznawczy. Aby wyprawy w plener były w pełni udane, warto zadbać o kilka prostych, ale ważnych spraw.

Zdrowe jedzenie, w wygodnej do podania dziecku formie


Wielu rodziców, przebywających z maluszkiem poza domem, ma nieraz problem z podaniem dziecku posiłku. Po pierwsze, nie zawsze mamy sprzyjające warunki, by zaserwować posiłek w miseczce, w odpowiedniej pozycji, przy użyciu łyżeczki. A po drugie, czasem pojawia się problem, co podać malcowi, który zjadł już wszystko, co przynieśliśmy z domu, a nadal jest głodny. W okolicach parków, placów zabaw czy plaż ciężko jest kupić coś naprawdę zdrowego i odpowiedniego dla najmłodszych dzieci.

Doskonałym rozwiązaniem w takich sytuacjach okazują się posiłki warzywne, owocowe oraz mieszane w postaci tzw. wyciskaczy. Posiłki w tubkach dla niemowląt i dzieci mają tę zaletę, że aby je podać nie potrzebujesz podgrzewacza, łyżeczki, miseczki czy specjalnego miejsca ze stoliczkiem i krzesełkiem. Możesz podawać je dziecku wprost do buzi, wyciskając po troszku mus owocowy lub warzywne puree. Mało tego! Twój maluszek może nauczyć się wysysać je z tuki samodzielnie!


Dodatkowo warto wspomnieć, że niektóre z posiłków w saszetkach do wyciskania produkowane są wyłącznie z organicznych składników i zawierają jedynie bezpieczne dla maluszka składniki, bogate w cenne wartości odżywcze. Taką właśnie ofertę znajdziesz w ekologicznym sklepie internetowym Kidy.pl

Na krótsze i dłuższe wyprawy z maluszkiem warto zaopatrzyć się również w praktyczny zestaw akcesoriów, które sprawią, że karmienie będzie prostsze i przyjemniejsze: termosy, lunchboxy, butelki z podgrzewaczami oraz pomysłowe, funkcjonalne śliniaki dla niemowląt i dzieci.

Dobra ochrona dziecka przed owadami – wybierz preparat skuteczny, ale łagodny i przyjazny!


Aby spacer czy wyprawa na łono natury były naprawdę udane, należy zadbać o to, żeby dziecko było odpowiednio chronione przeciw komarom, meszkom, kleszczom i innym owadom. Jednak w przypadku najmłodszych wybór preparatu odstraszającego owady ma ogromne znaczenie. Nie chodzi tylko o to, aby środek był skuteczny, ale również o to, by był przyjazny dla wrażliwego organizmu maluszka. Produkty, których skuteczność opiera się na działaniu związków chemicznych mogą być szkodliwe dla dziecka, jego skóry czy błon śluzowych. Niektóre tego typu preparaty mogą przyczyniać się do powstawania reakcji alergicznych.

Godną polecenia ofertę preparatów, które skutecznie, a zarazem łagodnie chronić będą maluszka przed owadami, znajdziesz również w ekologicznym sklepie Kidy.pl

Działanie tych preparatów oparte jest na specjalnych kompozycjach naturalnych, aktywnych składników. Oferowane produkty są hipoalergiczne i przebadane dermatologicznie. Wybierając produkt dla najmłodszych dzieci, warto zwrócić szczególną uwagę na Emulsję Ochronną na komary i meszki MOSBITO BABY. Ten wyjątkowy, naturalny i przyjazny dziecku produkt otrzymał nagrodę specjalną od Centrum Zdrowia Dziecka, w plebiscycie czytelników magazynu „Dziecko”.