czwartek, 21 marca 2013

Eko pieluszki Beaming Baby i sekrety zdrowej pupy malucha

Co powoduje pieluszkowe odparzenia skóry i wysypki na pupie Twojego niemowlęcia? Co zrobić, żeby im zapobiec? Poniżej krótkie wyjaśnienia od pieluszkowego eksperta, założyciela Beaming Baby, brytyjskiej firmy produkującej jednorazowe ekologiczne pieluszki dla dzieci.

W wilgotnej tradycyjnej pieluszce skóra dziecka jest bardziej podatna na działanie chemikaliów użytych przy produkcji pieluszek, wśród nich są nierzadko substancje alergizujące, a w trakcie używania pieluszki pojawiają się bakterie.

Dlatego w Wielkiej Brytanii coraz więcej mam sięga po pieluszki z maksymalnie ograniczoną ilością chemii użytej przy produkcji. To ekologiczne pieluszki Beaming Baby, które są nie tylko przyjazne dla skóry dziecka, ale również biodegradowalne.

Poznaj 7 sposobów na uniknięcie podrażnień pupy:

1. Wietrzenie pupy, a więc codzienne leżenie bez pieluszki tak długo jak to możliwe.
2. Po zmoczeniu pieluszki jak najszybsza wymiana na suchą.
3. Po każdym siusiu ważne jest dokładne wytarcie pupy i genitaliów dziecka, upewnij się, że skóra dziecka jest czysta i sucha zanim założysz kolejną pieluszkę.
4. Posmaruj pupę cienką warstwą kremu lub balsamu, najlepiej organicznego.
5. Nie używaj talku! Przez pierwszą chwilę  w dotyku jest miękki i delikatny, ale nie zapobiega odparzeniom, a może podrażniać skórę dziecka.
6. Nie zapinaj pieluszek zbyt ciasno, aby zapewnić dostęp powietrza.
7. Wybieraj bardzo dokładnie pieluszki, najlepiej takie, których skład jest dokładnie wypisany na opakowaniu, abyś wiedział/ ła z czego wyprodukowana jest pieluszka, której używasz.

Eko pieluszki Beaming Baby dla wszystkich kategorii wagowych od noworodka do juniora dostępne są już w Kidy.pl