niedziela, 28 czerwca 2015

Słońce – nasz przyjaciel i wróg. Zasady ochrony przeciwsłonecznej.


W dzisiejszych czasach stosowanie kosmetyków z filtrem SPF (sun protection factor) to standard. Podobnie jak nakrycie głowy podczas upałów oraz zwiększenie ilości przyjmowanych płynów. Większość rodziców ma również pełną świadomość faktu, że dzieci wymagają szczególnej ochrony w gorące dni oraz podczas ekspozycji na słońce, której – nawiasem mówiąc – najlepiej jest unikać w przypadku najmłodszych. 

Ale czy naprawdę pamiętamy podczas każdego upalnego dnia o wszystkich ważnych zasadach, dotyczących ochrony skóry naszych bliskich przed promieniowaniem UV? Czy w pełni zdajemy sobie sprawę, jak najskuteczniej chronić skórę przed szkodliwym działaniem słońca, a organizm przed przegrzaniem? Czy wiemy, jak prawidłowo nakładać na skórę preparaty z filtrem, jakie napoje podawać na plaży dziecku oraz jakie okulary przeciwsłoneczne warto kupić dla najmłodszych? I czy jesteśmy świadomi, jaka jest różnica między naturalnymi, a zwykłymi (masowo produkowanymi) kosmetykami przeciwsłonecznymi?

Warto to wszystko wiedzieć. I dobrze jest o tym pamiętać podczas wszystkich słonecznych dni, ponieważ nieświadomość i niestosowanie się do zasad ochrony przeciwsłonecznej mogą narazić nas samych oraz naszych bliskich na zwiększenie ryzyka rozwoju czerniaka złośliwego lub wystąpienia udaru słonecznego.

O prostych, ale ważnych zasadach ochrony przeciwsłonecznej, o wysokiej jakości kosmetykach z filtrem oraz o innych sposobach ochrony przed promieniowaniem UV – przeczytasz w artykułach:
Polecamy!--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powyższy tekst nie jest poradą lekarską ani naukową i ma charakter ogólnej informacji. W celu omówienia indywidualnej sytuacji, związanej ze zdrowiem i jego ochroną w przypadku Twojego dziecka, Twoim lub innego członka rodziny – skonsultuj się z lekarzem pediatrą, lekarzem rodzinnym lub odpowiednim specjalistą.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Kidek pozdrawiam i dziękuję :)