sobota, 31 października 2015

SPUNI – pierwsza łyżeczka dla maluszka. Jak prawidłowo karmić dziecko?


Pierwszy etap karmienia łyżeczką – podczas rozszerzania diety – to ważny moment w rozwoju dziecka. Karmienie łyżeczką, jeśli jest wykonywane właściwie, wzmacnia mięśnie okrężne ust i ma znaczenie dla prawidłowej pracy języka. A więc pośrednio wpływa również na prawidłowy (lub nieprawidłowy) zgryz. Mądrze dobrana łyżeczka będzie ułatwiała rodzicom i dziecku naukę jedzenia stałych pokarmów. Pomoże też wypracować odpowiednią technikę karmienia, która ma istotny wpływ na rozwój ortodontyczny oraz rozwój mowy u maluszka.

W okolicach szóstego miesiąca życia niemowlę osiąga zdolność do radzenia sobie z jedzeniem, które trzeba żuć. Wcześniej przygotowaniem do tej umiejętności było ssanie piersi, które stymuluje rozwój partii mięśni, odpowiedzialnych za umiejętności artykulacyjne. Aby rozwój aparatu mowy nadal przebiegał prawidłowo, należy zadbać również o dobór odpowiedniej łyżeczki, która nie tylko nie popsuje tego, co rozpoczęła natura, ale będzie też stymulować dziecko do prawidłowej „pracy” podczas jedzenia. Pracy, która może pozytywnie wpłynąć na zgryz oraz rozmów mowy u malca.

Wybór pierwszej łyżeczki dla niemowląt, używanej podczas prób rozszerzania diety oraz później np. przy próbach samodzielnego jedzenia, ma bardzo duże znaczenie. Jakość pierwszej łyżeczki, jej budowa oraz materiał wykonania są istotne z wielu powodów, np.:
  • dobra łyżeczka pomaga poznawać dziecku nowe smaki i pokarmy – łatwość z jaką dziecko ściąga z niej pokarm zachęca malca do jedzenia,
  • odpowiednia łyżeczka stymuluje określone mięśnie do działania oraz daje dziecku „impuls”, aby pokarm ściągało ustami i językiem, a nie dziąsłami
  • właściwie dobrana łyżeczka pomaga wypracować rodzicom prawidłową technikę karmienia, która z kolei ma istotny wpływ na rozwój aparatu mowy.
SPUNI – innowacyjna łyżeczka do kamienia niemowląt, o opatentowanym kształcie

SPUNI to pierwsza łyżeczka do karmienia niemowląt, której opatentowany kształt zachęca dziecko do zbierania pokarmu z łyżeczki ustami, do jego zassania i połykania. Innowacyjny design ułatwia karmienie i minimalizuje brudzenie. Prosta i odpowiednio długa rączka pozwala na łatwe wyjęcie łyżeczki z ust dziecka, bez jej niepotrzebnego odginania czy unoszenia. Taka konstrukcja ułatwia również wyjmowanie pokarmów ze słoiczków.


Więcej o łyżeczkach SPUNI oraz o tym, jak prawidłowo karmić łyżeczką niemowlę przeczytasz na blogu Twój Poród.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Kidek pozdrawiam i dziękuję :)