czwartek, 4 lutego 2016

Wielkie poszukiwania smoczka… z naturalnego kauczukuPrzychodzi mi na myśl znany wiersz Tuwima o niejakim Panu Hilarym, który gorączkowo poszukiwał okularów… tyle, że nie chodzi o okulary ani o sympatycznego Pana Hilarego! Poszukiwanie zagubionego smoczka dla niemowląt nie jest proste, a naturalna barwa uspokajacza z kauczuku naturalnego tego z pewnością nie ułatwia. A jednak, trzeba się koniecznie zainteresować smoczkami z naturalnego kauczuku marki Natursutten, bo wprowadziły na rynek sporo nowej jakości i korzyści.

Każdy rodzic miał tę wątpliwą przyjemność, niecierpliwe bieganie i wielkie poszukiwanie uspokajacza... to w surducie, to po łóżkiem, w prawym bucie i w lewym, a w tle zanoszące się płaczem dziecko!

Zanim jednak powyższa sytuacja, niemalże stuprocentowo, będzie miała miejsce, taki smoczek trzeba kupić :) I tu pojawia się pytanie, jaki smoczek jest właściwy? Który polubi i chętnie będzie ssało moje dziecko? Wybrać silikonowy czy z kauczuku, okrągły czy anatomiczny? A może w ogóle nie podawać, bo się przyzwyczai – przypomina się zasłyszana rada i jednocześnie mamy wizję 5-latka paradującego z kawałkiem gumy w buzi.Jaki jest uniwersalny smoczek dla niemowląt?

Istnieje wiele badań i przykładów na to, że skuteczne zaspokojenie odruchu ssania u niemowląt jest dobroczynne nie tylko dla ich przyjemności, lecz także ma ogromne znaczenie dla zrównoważonego rozwoju całego organizmu dziecka. Idealnie byłoby przystawiać niemowlę do piersi na każde jego „zawołanie”, to jednak, z różnych względów, nie zawsze jest możliwe.

Skutecznym sposobem zaspokojenia odruchu ssania jest smoczek uspokajający, który podajemy dziecku ok 3 -4 tygodnia życia, kiedy już pewnie obchodzi się z piersią mamy i optymalnie potrafi pobierać pokarm. Nie ma smoczka uniwersalnego, który byłby idealny dla każdego dziecka, dlatego po pierwszej nieudanej próbie warto się nie poddawać i wypróbować inny rodzaj uspokajacza.

Natura górą !

Rosnąca świadomość wśród rodziców oraz coraz bardziej popularne trendy wychowania w duchu rodzicielstwa bliskości i odkrywania na nowo metod naszych przodków skłaniają nas do poszukiwania produktów, które są wytwarzane z surowców naturalnych, prostych, pozbawionych substancji chemicznych oraz jak najmniej przetworzonych.

Obok naturalnych tkanin, szczególnie z bawełny organicznej i muślinu, naturalnych kosmetyków, a także drewnianych zabawek, które coraz częściej goszczą w otoczeniu niemowląt i dzieci, odnaleźć można także ekologiczne smoczki uspokajające, które produkowane są z kauczukowca Hevea Brasiliens.
Smoczki Natursutten, jak sama nazwa sugeruje, są wykonane z naturalnych surowców i mają za zadanie skutecznie zaspokoić potrzebę nieodżywczego ssania u niemowląt w sytuacji, kiedy mama nie może podać piersi. Zaletą smoczka Natursutten jest także to, że dzięki specjalnemu wykonaniu z jednoczęściowego odlewu nie posiada on zbędnych łączeń, szczelin czy pęknięć, dlatego utrzymanie go w czystości jest łatwiejsze, a bakterie nie znajdą ukrytych miejsc do rozmnażania. Prosta, miękka tarczka smoczka nie przeszkadza podczas drzemki, a elastyczna konstrukcja przydaje się w czasie bolesnego ząbkowania dziecka, kiedy pod ręką nie ma gryzaczka.

Wracając niejako do myśli przewodniej i Pana Hilarego… poszukiwanie zagubionego smoczka dla niemowląt nie jest proste, a naturalna barwa uspokajacza z kauczuku naturalnego tego z pewnością nie ułatwia. Jednak jeśli stosowanie smoczka i korzyści, jakie wynikają z jego użytkowania do nas przemawiają, warto wybrać ten, który jest ekologiczny, prosty i maksymalnie zbliżony do natury. Takim produktem są z pewnością smoczki Natursutten anatomiczne lub okrągłe z dwiema różnymi tarczkami do wyboru.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Kidek pozdrawiam i dziękuję :)